..does it hurt to be dead? Burdel w mej głowie.. jak w damskiej torebce..

20Apr/10Off

śmierć męczeńska

śmierć w wypadku samolotowym to nie jest męczeńska śmierć

Leszek Miller (ur. 1946) o słowach Jarosława Kaczyńskiego (ur. 1949), który mówił na pogrzebie Krzysztofa Putry (ur. 1957), że poniósł męczeńską śmierć.

słusznie. BARDZO SŁUSZNIE.

Miller, tak w ogóle, bardzo trafnie wypowiada się o polityce. po wypadku śmigłowca w 2003 roku powiedział, cytat niedosłowny, "dojdzie do tego, że będziemy się spotykać w konduktach pogrzebowych". w ciągu ostatnich siedmiu lat (patrz data wpisu) było kilka kolejnych incydentów z udziałem naszych samolotów i śmigłowców. floty nie wymieniono. teraz będzie okazja.

pozwalam przeczytać również to:
- bóg tak chciał
- Henryka Krzywonos. lubię to.
- kolizja samochodów w warszawie
- obowiązki kaczyńskiego
- niedobry Komorowski
Comments (2) Trackbacks (0)
 1. Wojtek, czyli uważasz, że Tupolew był starym samolotem?

  Eksperci mówią co innego. Mój kumpel, student lotnictwa powiedział mi, że ze względu na całkowity przelot samolotu oraz jego wiek ten samolot to “nówka”.
  Dodatkowo samolot miał niedawno generalny remont.

  A poniżej masz stronę z porównaniem wieku samolotów wożących Obamę oraz Merkel:

  http://pokazywarka.pl/417wta/

 2. ja wiem czy był/nie był stary? 20 lat to IMO sporo. poza tym – w ostatnich 10ciu latach za dużo było usterek, które ewidentnie sugerują, że był to samolot “nie tyle stary, co *mocno* usterkowy”.

  najgorsze jest w tym wszystkim to, że przetargi na nowocześniejszą flotę są ciągle nie przeprowadzane do końca ze względu na lobbing jednego z dostawców oraz fakt, że każdy z naszych polityków boi się wydać publiczne pieniądze (nie ukrywajmy – bardzo duże) na rządową flotę.

  i naprawdę mam nadzieję, że cena bezpieczeństwa będzie miała wpływ na to, że w końcu coś zostanie kupione. i że nie będzie to flota na “E”.

Trackbacks are disabled.